Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pojęcia stosowane w statystyce publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Powierzchnia pozostałych gruntów

Nazwa angielska: Other land area

Definicja:

Do powierzchni pozostałych gruntów wchodzących w skład gospodarstwa zalicza się grunty będące pod zabudowaniami, podwórzami, placami i ogrodami ozdobnymi, parkami, powierzchnię wód śródlądowych (własnych i dzierżawionych), rowów melioracyjnych, powierzchnię porośniętą wikliną w stanie naturalnym, powierzchnię terenów bagiennych, powierzchnię innych gruntów (torfowiska, żwirownie), nieużytków (w tym gruntów zadrzewionych i zakrzaczonych), powierzchnię przeznaczoną dla rekreacji (np. zlokalizowaną wokół domu, a także pola golfowe).


Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:

Do pozostałych gruntów zaliczyć należy także powierzchnię gruntów rolnych nie użytkowanych rolniczo i gdy z informacji uzyskanych od rolnika wynika, że grunty te nie powrócą już do użytkowania rolniczego np.: grunty rolne przeznaczone pod budowę drogi, supermarketu.


Źródło definicji:
  • rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 marca 2012 r. w sprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych, objaśnień co do sposobu ich wypełniania oraz wzorów kwestionariuszy i ankiet statystycznych stosowanych w badaniach statystycznych ustalonych w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2012
    Miejsce publikacji: Dz. U. z 2012 r. poz. 446, z późn. zm.
  • Instrukcja metodologiczna do Powszechnego Spisu Rolnego w 2002 r.
    Autor: Główny Urząd Statystyczny Biuro Spisów
    Miejsce publikacji: GUS, Warszawa

Dziedzina:
Działalność rolnicza

Osoba odpowiedzialna merytorycznie:
Stanisław Niszczota
e-mail:
Do góry

Newsletter