Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Doskonały wynik polskiej statystyki w rankingu Open Data Inventory

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
12.04.2017

Open Data Inventory (w skrócie ODIN) to nazwa zespołu badającego już po raz drugi stopień otwartości i zasięg danych w poszczególnych krajach świata. W 2016 r. powstał raport opisujący osiągnięcia poszczególnych krajów świata w udostępnianiu jak największej ilości danych. Żyjemy w dobie rewolucji informacyjnej i dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z Raportem 2016, według którego Polska zajmuje czołową pozycję w rankingu 173 krajów.

ODIN funkcjonuje w ramach ODW (Open Data Watch), międzynarodowej organizacji pozarządowej non-profit, działającej na styku otwartych danych i oficjalnych statystyk. Organizacja ta mierzy wpływ statystyk na społeczeństwo i gospodarkę, dzieli się wiedzą, buduje partnerstwa, jak również oferuje strategiczne porady i praktyczną pomoc rządom, organizacjom międzynarodowym i pozarządowym.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze dane z rankingu.

 

 

 

Pliki do pobrania

Do góry

Newsletter