Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja "Środowisko Informacji", 1-2 października 2014 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.10.2014

W dniach 1-2 października br. przedstawiciele GUS wzięli udział w konferencji „Środowisko Informacji”, zorganizowanej przez Ministerstwo Środowiska i Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Tematami przewodnimi konferencji były: dostęp do informacji o środowisku oraz współpraca i wymiana dobrych praktyk przy gromadzeniu, upublicznianiu i korzystaniu z danych.

W dwudniowym spotkaniu wzięło udział ponad 350 osób - przedstawicieli urzędów, naukowców, prawników, inwestorów.

1 października odbyła się sesja plenarna, natomiast drugiego dnia zorganizowanych zostało sześć równoległych sesji i warsztatów tematycznych. W sesji tematycznej „Źródła danych i informacji o środowisku” wystąpienie miała p. Wiesława Domańska, zastępca dyrektora Departamentu Badań Regionalnych i Środowiska, która przedstawiła prezentację pt. „Środowisko jako ważny obiekt obserwacji statystyki publicznej”.

Możliwości statystycznych baz danych - Banku Danych Lokalnych, Portalu Geostatystycznego oraz bazy STRATEG – prezentowane były w trakcie konferencji na stoisku GUS. Eksperci GUS zaznajamiali chętne osoby ze wspomnianymi bazami danych.

Na stoisku dostępna była publikacja „Ochrona Środowiska” oraz inne wydawnictwa GUS.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji

Do góry

Newsletter