Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wskaźniki ekonomiczne - nowy widżet Eurostatu

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.08.2015

Interaktywne narzędzie do wizualizacji danych "Wskaźniki ekonomiczne" oferuje możliwość szybkiego i łatwego przeglądania ośmiu głównych wskaźników ekonomicznych wybieranych z menu kafelkowego.

Po wybraniu wskaźnika i kraju odniesienia wyświetli się interaktywny wykres ilustrujący trend zmian wartości na przestrzeni kilku ostatnich okresów odniesienia (lat, kwartałów lub miesięcy). Narzędzie umożliwia także porównanie trendu w danym kraju z krajami UE 28 lub krajami strefy EURO.

Dla niektórych wskaźników istnieje możliwość wybrania okresu odniesienia dla danych. Na przykład dla inflacji - HICP można wybrać między "zmianą w porównaniu do analogicznego miesiąca roku poprzedniego" i "zmianą w porównaniu do poprzedniego miesiąca".

Opis wskaźnika pojawi się po najechaniu kursorem na na przycisk "i" pod wykresem, a ze strony internetowej Eurostatu można pobrać zestaw danych źródłowych (po kliknięciu na "+ więcej informacji”).

Do góry

Newsletter