Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Właśnie ruszyła rekrutacja do VII edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.12.2023

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje VII edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego.

W konkursie uczestniczą szkoły z 19 państw Europy, co daje możliwość porównania swoich umiejętności z innymi uczniami i nauczycielami. Dla uczniów konkurs stanowi doskonałą okazję nauczenia się, jak gromadzić, analizować i interpretować dane, które dotyczą różnych aspektów życia codziennego. Dla nauczycieli natomiast udział w konkursie otwiera drzwi do nowych możliwości edukacyjnych. To niesamowita okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat statystyki.

Wydarzenie kierowane do uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasa) oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs ma charakter zespołowy i składa się z części krajowej i europejskiej. Część krajowa odbywa się w języku polskim i składa się z dwóch etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników.  Część europejska polega na przygotowaniu ok. 2 minutowego filmu. Najlepsze filmy z każdej kategorii wiekowej zostaną zakwalifikowane do finału części europejskiej Konkursu.

Na uczestników i opiekunów czekają cenne i atrakcyjne nagrody w postaci bonów podarunkowych!

Zapowiada się mnóstwo emocji i dobrej zabawy!

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do Konkursu do 22 stycznia 2024 r.


Więcej informacji na stronie https://eks.stat.gov.pl

Plakat można pobrać na stronie https://eks.stat.gov.pl/#dopobrania


Do góry

Newsletter