Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Właśnie ruszyła rekrutacja do VI edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.01.2023

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje VI edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego. Jest to międzynarodowe wydarzenie kierowane do uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasa) oraz szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem Konkursu jest wzbudzenie zaciekawienia statystyką wśród uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Dodatkowo przygotowania i udział w Konkursie to znakomita okazja do poznania źródeł danych i wyciągania na ich podstawie prawidłowych oraz ciekawych wniosków.

Konkurs ma charakter zespołowy i składa się z części krajowej i europejskiej. Część krajowa odbywa się w języku polskim i składa się z dwóch etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników.  Część europejska polega na przygotowaniu 130 sekundowego filmu. Najlepsze filmy z każdej kategorii wiekowej zostaną zakwalifikowane do finału części europejskiej Konkursu.

Na uczestników i opiekunów czekają cenne i atrakcyjne nagrody w postaci bonów podarunkowych!

Zapowiada się mnóstwo emocji i dobrej zabawy!

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do Konkursu do 31 stycznia br.

Więcej informacji na stronie https://eks.stat.gov.pl/

Do góry

Newsletter