Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Trwa 53. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
19.03.2024

53. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego jest organizowana przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im. Stefana Szulca pod patronatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników. 

Celem Konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki, zdobywanej w szkole na lekcjach matematyki, geografii, zarządzania informacją, podstaw przedsiębiorczości w oparciu o „Mały Rocznik Statystyczny Polski”.

Konkurs ma charakter korespondencyjny. Polega na opracowaniu jednego z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z „Małego Rocznika Statystycznego Polski", publikacji którą Ministerstwo Edukacji Narodowej rekomenduje dla bibliotek szkół ogólnokształcących i zawodowych jako pomoc naukową dla młodzieży.

Czas na zgłaszanie prac konkursowych trwa do 30 kwietnia br.

Szczegóły na temat konkursu zostały zawarte w regulaminie znajdującym się na stronie internetowej biblioteki w zakładce „Konkurs” (https://cbs.stat.gov.pl/konkurs/). Tam też opublikowane zostały tematy konkursowe do opracowania. „Mały Rocznik Statystyczny Polski” w wersji cyfrowej dostępny jest na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Zapraszamy do uczestnictwa!

Do góry

Newsletter