Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Stat!UP! –Zmieniamy się dla Was!

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
19.09.2022

Projekt Stat!UP, realizowany przez GUS w okresie od września 2020 r. do kwietnia 2022 r., był odpowiedzią na wyzwania wynikające m.in. z postępującej cyfryzacji życia społeczno-gospodarczego. Jego realizacja zainicjowała w statystyce publicznej zmiany, pozwalające na dostarczanie danych jeszcze lepiej dostosowanych do potrzeb odbiorców.


Projekt został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Wsparcia Reform Strukturalnych i zrealizowany we współpracy z PwC Polska.


DG REFORM udzieliła Głównemu Urzędowi Statystycznemu wsparcia technicznego w zakresie nowego modelu organizacyjnego, w celu szybkiego reagowania na wyzwania zmieniającego się świata, przy jednoczesnym wzmocnieniu i modernizacji potencjału instytucjonalnego.


Wsparcie PwC Polska obejmowało analizę diagnostyczną, zdefiniowanie wymagań biznesowych i docelowych rozwiązań, opracowanie rekomendacji wraz z mapą wdrożenia oraz ukierunkowane szkolenia z zakresu metod lean management, zarządzania zmianą i standardów ISO.


Więcej o korzyściach płynących z realizacji projektu Stat!UP dowiesz się z filmu „Modernisation of the national data-information infrastructure – Statistics Poland” przygotowanego przez PwC Polska. Zapraszamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=qB56yYF5p5o

Do góry

Newsletter