Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Prezes GUS został powołany na funkcję Prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Statystyki Publicznej

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.02.2021

Prezes GUS  dr Dominik Rozkrut - w uznaniu zasług dla rozwoju i współpracy międzynarodowej w zakresie statystyki publicznej 17 lutego 2021 r. został powołany na funkcję Prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Statystyki Publicznej (International Association for Official Statistics​IAOS - https://www.iaos-isi.org/) na kadencję w latach 2023-2025. W latach 2021-2023 dr Dominik Rozkrut pełnił funkcję Prezesa-Elekta IAOS.

IAOS, powołany w 1985 r., jest organizacją stowarzyszoną z Międzynarodowym Instytutem Statystycznym, zrzeszającą zarówno producentów jak i użytkowników danych statystycznych. Głównym celem IAOS jest promowanie rozwoju statystyki oficjalnej oraz oferowanych przez nią usług. 

Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz  krajów rozwijających się, zachęcając do podtrzymywania międzynarodowych kontaktów w zakresie współpracy statystycznej, między innymi poprzez organizowanie konferencji i spotkań. Organizacja wydaje również kwartalnik naukowy z zakresu statystyki publicznej.

Do góry

Newsletter