Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pierwszy twinning UE z Kambodżą dot. statystyki wybrany przez międzynarodowe konsorcjum z udziałem polskiej statystyki publicznej!

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.01.2024

Delegatura Unii Europejskiej w Kambodży dnia 12 grudnia 2023 r. przyznała wieloletni projekt twinningowy do realizacji z Kambodżą pt. Poprawa jakości systemu statystycznego w Kambodży międzynarodowemu konsorcjum pod przewodnictwem ISTAT (Istituto Nazionale di Statistica), z instytucjonalnym udziałem m.in. GUS.


Stawiamy na rozwój. GUS zaangażuje się w kolejny międzynarodowy projekt w roli dawcy pomocy rozwojowej. Tym razem, po raz pierwszy, w wieloletni projekt twinningowy, w którym będzie pełnić rolę instytucji wspierającej rozwój.


W skład konsorcjum twinningowego dla projektu pt. Poprawa jakości systemu statystycznego w Kambodży wchodzą urzędy statystyczne Włoch (lider konsorcjum), Francji, Litwy, Polski wraz z Società Geografica Italiana.

Jest to także pierwszy finansowany ze środków Komisji Europejskiej projekt twinningowy dla Kambodży.


Twinning to jeden ze sztandarowych programów Komisji Europejskiej w zakresie współpracy rozwojowej dla administracji publicznej. Służy przekazywaniu dobrych praktyk administracyjnych państw członkowskich UE bliźniaczym jednostkom w kraju biorcy pomocy i ma przyczynić się do wsparcia reform sektora publicznego, tu konkretnie w zakresie statystyki.

Do góry

Newsletter