Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Nowe Dziedzinowe Bazy Wiedzy zastąpią bazę SWiAD, która zostanie wyłączona 29.03. br. Dane, w niej zawarte są dostępne w nowych Dziedzinowych Bazach Wiedzy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
12.03.2024

Nowa baza DBW jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby użytkowników danych statystycznych. Umożliwia ona przeglądanie i wykorzystywanie oficjalnych danych statystycznych w intuicyjny sposób, na bazie wolnej licencji Creative Commons (Uznanie autorstwa - CC BY 4.0) oraz przy użyciu otwartych formatów. Intuicyjny interfejs pozwala na szybkie dotarcie do poszukiwanych informacji. Użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki z szerokim zakresem podpowiedzi, kierujących bezpośrednio do wybranych danych.

W DBW publikujemy większy zakres zmiennych, przekrojów oraz długie szeregi czasowe, umożliwiamy łączenie danych z różnych dziedzin w jednym zestawieniu, zapewniamy wygodny dostęp do metadanych. Z podstawowymi tendencjami można zapoznać się także dzięki wykresom i mapom w ramach sekcji Dashboardy.

Dodatkowym atutem jest możliwość pobierania danych z DBW poprzez API.

Baza DBW stanowi cenne źródło informacji i wiedzy dla wszystkich użytkowników, wspiera procesy podejmowania decyzji, służy pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z Dziedzinowych Baz Wiedzy!

Do góry

Newsletter