Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Już 10 maja br. o 11:00 opublikujemy nową wersję bazy organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą!

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
06.05.2022

Już 10 maja 2022 roku odbędzie się premiera najnowszej wersji Bazy organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą.

Baza tworzona jest od 2014 r. w oparciu o dane zbierane w ramach badania stałego „Polacy i Polonia na świecie.” Nowa wersja, zapewni większą funkcjonalność dla odbiorców danych i będzie dostępna w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.

Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą zawiera zestawienie najważniejszych danych o organizacjach polonijnych oraz aktywności Polonii i Polaków poza granicami kraju. Stanowi usystematyzowane, funkcjonalne, łatwo dostępne oraz względnie wyczerpujące narzędzie o charakterze informacyjno-porządkującym. Służy przede wszystkim do łatwej lokalizacji podmiotu bądź wybranej grupy podmiotów w oparciu o określone cechy terytorialne, chronologiczne i rzeczowe. 

Najnowsza wersja bazy będzie zawierała aż 8,9 tys. podmiotów zlokalizowanych w 115 krajach. Oprócz obecnie funkcjonujących organizacji i instytucji polskich, w bazie znajdziemy również informacje historyczne o dużym znaczeniu dla polskiego dziedzictwa narodowego.

Odwiedź naszą stronę 10 maja i sprawdź co nowego przygotowaliśmy!

Do góry

Newsletter