Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja na temat uprawnień emerytalno-rentowych gospodarstw domowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych w Polsce - szacunki według stanu na dzień 31 grudnia 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
10.04.2018

Główny Urząd Statystyczny informuje, że 20 kwietnia 2018 r. opublikuje po raz pierwszy szacunki wartości uprawnień emerytalno-rentowych gospodarstw domowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych.

 

Pod koniec 2017 roku, Prezes GUS po raz pierwszy przekazał do KE (Eurostatu) tablicę dotyczącą nabytych uprawnień emerytalno-rentowych w ramach ubezpieczeń społecznych (Tablica 29 Programu Transmisji ESA 2010). Szacunki będą prezentowane regularnie, co trzy lata w dwa lata po okresie sprawozdawczym. Metodologia ich opracowywania została określona w Europejskim systemie rachunków narodowych i regionalnych (ESA 2010) oraz podręczniku: Technical Compilation Guide for Pensions in National Accounts. Uprawnienia emerytalno-rentowe zostały oszacowane według stanu na koniec roku 2015 w ujęciu ADL (accrued-to-date liabilities).

Wyniki szacunków nabytych uprawnień emerytalno-rentowych w Polsce zostaną zaprezentowane podczas briefingu w dniu 20 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00.

Szczegółowe informacje na temat metodologii szacowania danych zostaną przedstawione na - organizowanym we współpracy z Bankiem Światowym - seminarium nt. szacunków wartości uprawnień emerytalno-rentowych gospodarstw domowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych w 2015 r., które odbędzie się 20 kwietnia 2018 r., bezpośrednio po briefingu prasowym.

Do góry

Newsletter