Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja GUS nt. planowanej rewizji miesięcznej stopy bezrobocia rejestrowanego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
24.10.2023

Główny Urząd Statystyczny informuje, że we wrześniu i w październiku 2023 r. opublikowana zostanie rewizja miesięcznej stopy bezrobocia rejestrowanego dla Polski ogółem, województw i powiatów.

Zaplanowana w 2023 r. rewizja miesięcznej stopy bezrobocia rejestrowanego [1] dla grudnia 2022 r. oraz miesięcy od stycznia do sierpnia 2023 r. uwzględniać będzie ostateczne dane dotyczące liczby osób pracujących w gospodarce narodowej według faktycznego miejsca pracy, przygotowane na podstawie administracyjnych źródeł danych oraz kwartalnej i miesięcznej sprawozdawczości statystycznej podmiotów gospodarki narodowej.

Nie ulegną zmianie opublikowane dotychczas dane o liczbie osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy.[1] Kalendarz rewizji danych statystycznych w 2023 r.  jest zamieszczony na stronie internetowej GUS: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/polityka-rewizji-danych-statystycznych-oraz-zasady-postepowania-z-bledami-publikacyjnymi/.

Do góry

Newsletter