Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

GUS w projekcie „My Polacy 1918-2018”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.08.2018

Szanowni Państwo,


z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, Narodowy Bank Polski organizuje na placu Piłsudskiego w Warszawie widowisko połączone z piknikiem rodzinnym zatytułowane „My Polacy 1918-2018”, objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Jesteśmy zaszczyceni, że Główny Urząd Statystyczny jest oficjalnym Partnerem tego wydarzenia.

W związku z tym, w godzinach 17.00–20.00 zapraszamy Państwa do naszego stoiska, przy którym pracownicy urzędu opowiedzą o stuletniej historii GUS oraz pochwalą się dotychczasowymi osiągnięciami polskiej statystyki publicznej.

W strefie „My Polacy 1918-2018” przewidziano także inne atrakcje. Będzie można zwiedzić wystawę monet kolekcjonerskich, jak również poznać tajniki powstawania monet i banknotów oraz najnowszych zabezpieczeń pieniędzy przed fałszerstwami. W busie Caritasu, zwanym Mobilną Ambasadą Niepodległej, wolontariusze tej organizacji charytatywnej zapoznają odwiedzających ze swoją działalnością. Odbędzie się też pokaz sprzętu policji i wojska. Jako sympatyczną pamiątkę z wydarzenia zabierzemy do domu spersonalizowaną kartę udziału, którą będzie można wyrobić na miejscu oraz zdjęcie z niepodległościowej fotobudki.


O godz. 20:30 rozpocznie się widowisko teatralno-muzyczne pt. „Wolność we krwi”, przedstawiające losy rodziny Poleskich od 11 listopada 1918 r. po dziś dzień, z burzliwą historią Polski w tle.


Więcej informacji: https://mypolacy1918-2018.pl.


Zapraszamy!

 

Do góry

Newsletter