Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Gospodarka europejska od początku tysiąclecia - PORTRET STATYSTYCZNY, edycja 2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
12.02.2019

Od początku obecnego tysiąclecia gospodarka europejska ewoluowała, a statystyka publiczna może pomóc lepiej postrzegać te strukturalne zmiany.

Cyfrowa publikacja Gospodarka europejska od początku tysiąclecia — portret statystyczny ma na celu pokazanie jak zmieniały się cechy gospodarki Unii Europejskiej i jej państw członkowskich od 2000 roku poprzez szeroki zakres danych statystycznych zapewniających zarówno mikro-, jak i makroekonomiczną perspektywę.

Publikacja ta nie prezentuje krótkookresowych trendów ekonomicznych, jej celem jest odpowiedź na pytania: Jak zmieniły się nasze zachowania konsumenckie? Jak ewoluowały dochody gospodarstw domowych? Czy modele zatrudnienia były nadal takie same? Jaki jest udział sektora usług w gospodarce? Jaki jest odsetek dużych przedsiębiorstw w gospodarce? Czy zatrudnienie w sektorze publicznym zwiększyło się czy zmniejszyło?

Cała publikacja składa się z krótkich tekstów uzupełnionych interaktywnymi wizualizacjami, umożliwiającymi porównanie swojego kraju z innymi krajami. Publikacja jest przeznaczona dla wszystkich, którzy poszukują przystępnego podsumowania i wizualizacji trendów gospodarczych w Unii Europejskiej od 2000 r. W miarę dostępności prezentowane są też dane dla krajów EFTA. Dla odbiorców poszukujących bardziej szczegółowych informacji zamieszczono linki do bazy danych Eurostatu.Przejdź do publikacji


Do góry

Newsletter