Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Europejski Dzień Statystyki – 20 października 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
19.10.2022

20 października 2022 r. obchodzimy po raz siódmy Europejski Dzień Statystyki. Ważne dla wszystkich statystyków święto w  tym roku przebiega pod hasłem „Statystyki, aby zrozumieć i połączyć się ze społeczeństwem w poszukiwaniu prawdy!”.

Europejski Dzień Statystyki został ustanowiony z inicjatywy Europejskiego Komitetu Doradczego ds. Statystyki (ESAC) przy wsparciu Europejskiego Systemu Statystycznego (ESS) i Europejskiego Systemu Banków Centralnych (ESBC).

Przesłanie tegorocznego Europejskiego Dnia Statystyki dotyczy istoty codziennej pracy statystyków, celu prowadzonych przez nich badań i przygotowania analiz obejmujących zagadnienia gospodarcze i społeczne. Wyniki badań statystycznych są podstawowym zasobem informacyjnym dla użytkowników, wspierając ich decyzje i działania. Statystyka publiczna dostarcza wiarygodnych i rzetelnych danych, dbając przy tym, aby spotykały się z jak najszerszym odbiorem, publikując je na własnych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Dysponując danymi statystyki publicznej użytkownicy mogą tworzyć własne opracowania i analizy.

W Europejskim Dniu Statystyki zachęcamy do korzystania z zasobów informacyjnych GUS i Urzędów Statystycznych, a także do rozwijania wiedzy o statystyce i analizowania procesów społecznych oraz gospodarczych w oparciu o dostępne statystyki. 

20 października br. zapraszamy do udziału w wydarzeniu online organizowanym przez Eurostat: https://ec.europa.eu/eurostat/web/conferences/conf-2022/european-statistics-day .

Do góry

Newsletter