Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Do 29 kwietnia trwa badanie organizacji pozarządowych na formularzu SOF-5

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.04.2022

Do 29 kwietnia br. GUS realizuje cykliczne badanie organizacji pozarządowych na formularzu sprawozdawczym SOF-5. Sprawozdanie o współpracy, zarządzaniu  i działalności integracyjnej wybranych organizacji non-profit za 2021 r.

Celem badania jest dostarczenie informacji o współpracy organizacji non-profit z administracją publiczną i innymi podmiotami, o zarządzaniu organizacją, działalności informacyjnej i reintegracyjnej podejmowanej na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, sytuacji organizacji pożytku publicznego, a także określenie ich potencjału ekonomicznego i społecznego.

Wyniki badań organizacji non-profit są wykorzystywane do planowania polityk krajowych i regionalnych mających na celu rozwój organizacji pozarządowych i ekonomii społecznej oraz monitorowania skuteczności programów rozwojowych. Służą także szerokiemu gronu odbiorców poprzez publikacje udostępniane na stronie GUS: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/gospodarka-spoleczna-wolontariat/

Dodatkowo w tej edycji ujęto dobrowolny dział związany z sytuacją wywołaną działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy. Organizacje mogą przekazać informacje o swoim zaangażowaniu w pomoc zarówno na terenie Polski, jak i Ukrainy od 24 lutego 2022 r., o odbiorcach pomocy i formach działania, a także o wymiarze przekazanego wsparcia finansowego i rzeczowego. Na podstawie zebranych danych przedstawiona zostanie skala pomocy, jaką polskie organizacje pozarządowe udzieliły w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie i jej obywatelom.

W przypadku pytań przy wypełnianiu sprawozdania SOF-5 pomocą służą pracownicy Urzędu Statystycznego w Krakowie

Zachęcamy do udziału w badaniu.

Do góry

Newsletter