Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dni otwarte w GUS

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
18.03.2015

Z okazji przypadającego 9 marca Dnia Statystyki Polskiej, Departament Informacji zorganizował dni otwarte w Głównym Urzędzie Statystycznym. Do wspólnego uczczenia naszego święta zaprosiliśmy uczniów warszawskich szkół średnich. Z naszego zaproszenia skorzystało ponad 170 uczniów, którzy odwiedzili nas w towarzystwie swoich nauczycieli. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wizyty poszczególnych szkół musieliśmy rozłożyć na kilka dni.

W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli film o GUS oraz zapoznali się z historią,  strukturą, zadaniami i misją statystyki publicznej, poznali także istotę i cel badań ankietowych realizowanych przez sieć ankieterów. W ramach spotkania zaprezentowano również Portal Informacyjny GUS i zamieszczone w nim bazy danych (tj. Handlu Zagranicznego, Demografii, Bank Danych Lokalnych). Ponadto eksperci GUS przedstawili naszym gościom informacje na temat Systemu STRATEG, Portalu Geostatystycznego i Portalu Edukacyjnego oraz odpowiedzieli na liczne pytania dotyczące statystyki. W trakcie warsztatów prowadzonych przez pracowników urzędu uczniowie nabyli umiejętność efektywnego posługiwania się prezentowanymi narzędziami, jak również zdobyli ogólną wiedzę dotyczącą statystyki publicznej.

Każdy uczestnik otrzymał materiały promujące resort statystyki. Były to publikacje GUS oraz gadżety promujące działania realizowane w ramach projektu SISP-2. Na temat projektu informowaliśmy uczniów prezentując poszczególne produkty powstałe w ramach SISP-2.

W spotkaniach z uczniami wzięli również udział pracownicy Centralnej Biblioteki Statystycznej, którzy zaprezentowali zasoby biblioteki podkreślając ich różnorodność oraz dostępność przez Internet. Zakończeniem wizyt były odwiedziny w Pokoju Prasowym, w którym odwiedzający mogli zapoznać się z informacjami na temat udostępniania informacji statystycznych  oraz mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia na ściance medialnej GUS.

 

Do góry

Newsletter