Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Głównym Urzędzie Statystycznym - podsumowanie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.05.2016

W ramach obchodzonych w całym kraju Dni Otwartych Funduszy Europejskich 12 i 13 maja br., w czytelni Centralnej Biblioteki Statystycznej, zorganizowano spotkania tematyczne otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Goście mieli możliwość zapoznania się z produktami wypracowanymi w GUS w ramach realizacji projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich: System Informacyjny Statystyki Publicznej (SISP oraz SISP-2), Strateg, Portal Geostatystyczny. Projekty były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Innowacyjna Gospodarka i Kapitał Ludzki.

Wydarzenie otworzył wiceprezes GUS, p. Konrad Cuch, który omówił usługi powstałe w ramach realizacji projektów, a także podsumował efekty ich wdrożenia w pracy statystyki publicznej. W dalszej części spotkania nasi eksperci przedstawiali zainteresowanym zalety wybranych usług na indywidualnych stoiskach.

Drugi dzień miał formułę warsztatową. Zgłoszeni uczestnicy wzięli udział w jednym z paneli, podczas których pracownicy statystyki publicznej  szczegółowo prezentowali możliwości, jakie daje użytkownikom skorzystanie z e-usług będących efektem projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich. Zainteresowani mogli miedzy innymi dowiedzieć się, jak i gdzie odnaleźć interesujące ich dane oraz jak w prosty sposób, dzięki oferowanym funkcjonalnościom, przedstawić dane w ciekawej formie graficznej.

Wydarzenie zgromadziło około 100 uczestników – gości z zewnątrz i pracowników urzędu, którzy docenili ideę organizowania podobnych spotkań i sposób ich przeprowadzenia. Mając na uwadze tak przychylny odbiór wydarzenia i duże zainteresowanie kolejnymi tego typu inicjatywami, możemy zapewnić, że nie były to ostatnie dni otwarte w GUS.   

Wystąpienie wiceprezesa GUS, p. Konrada Cucha
Wystąpienie wiceprezesa GUS, p. Konrada Cucha
Uczestnicy Dni Otwartych
Wystąpienie naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej, p. Karoliny Dawidziuk
Uczestnicy Dni Otwartych zwiedzający stoiska projektów
Stoisko projektu STRATEG
Uczestnicy Dni Otwartych zwiedzający stoiska projektów
Konkurs wiedzy statystycznej
Uczestnicy Dni Otwartych zwiedzający stoiska projektów
Prezentacja Portalu Geostatystycznego podczas warsztatów
Prezentacja zasobów Centralnej Biblioteki Statystycznej
Do góry

Newsletter