Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zgony według tygodni oraz wieku, płci zmarłych i 73 podregionów w 2023 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
06.02.2023

Zestawienie tabelaryczne prezentujące zgony według tygodnia zgonu, wieku i płci oraz podregionu zamieszkania osób zmarłych (Weekly deaths).

Dane te są opracowywane przez Główny Urząd Statystyczny z uwzględnieniem szczegółowych poziomów agregacji, tj. płeć, 5-letnie grupy wieku, podregiony (NUTS-3) zgodnie z NUTS2016 oraz tygodnie zdarzenia. Zbiory zawierają informacje tylko o mieszkańcach Polski.

Prezentowany szereg czasowy zawiera informacje od 2000 roku i jest aktualizowany w cyklach miesięcznych, pod koniec każdego miesiąca. Dane za lata 2000-2022 są danymi ostatecznymi i nie będą ulegały zmianie, natomiast dane za lata 2023 i 2024 mają status danych wstępnych i będą co miesiąc aktualizowane oraz uzupełniane o kolejne tygodnie. Ze względu na metodologiczne aspekty badania (proces pozyskiwania i przetwarzania danych z Urzędów Stanu Cywilnego) dane z zakresu ostatnich 4-6 tygodni w szeregu czasowym mogą nie być kompletne.

Uwaga! Dane według podregionów zostały opracowane według miejsca zamieszkania osoby zmarłej. Dane według tygodni zostały opracowane zgodnie z ISO8601. Oznacza to, że pierwszy tydzień roku może zawierać dni z poprzedniego roku, a tydzień ostatni - dni z następnego roku. Tym samym poszczególne tygodnie roku nie sumują się na poszczególne miesiące roku, ani na lata ogółem

https://ec.europa.eu/eurostat/web/population-demography-migration-projections/data/database?node_code=demomwk


W związku z wejściem w życie nowych przepisów w ustawie Prawo o aktach stanu cywilnego, zmianie uległa organizacja badania „Zgony. Umieralność. Trwanie życia”. Zmiana polega na przeniesieniu obowiązku przekazywania do GUS części danych o zgonach przez podmioty medyczne, m. in. informacji  o miejscu zamieszkania osoby zmarłej. W związku z tym udostępnianie danych o zgonach według tygodni za 2024 rok będzie możliwe po otrzymaniu kompletu informacji umożliwiających opracowanie zestawień według wymiaru terytorialnego (podregion).


Aktualizacja: 07.06.2024

Wyjdź z archiwum

Do góry

Newsletter