Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

23
wrz

Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w sierpniu 2022 r.

Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących m.in. w obszarze rynku pracy i wynagrodzeń, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny), transportu oraz handlu zagranicznego, a także sytuacji w wybranych krajach świata.
Czytaj dalej
23
wrz

Produkcja ważniejszych wyrobów przemysłowych w sierpniu 2022 roku

Podstawowe informacje prezentujące ilość produkcji ważniejszych wyrobów przemysłowych wytwarzanych przez przedsiębiorstwa produkcyjne, w których liczba pracujących wynosi 50 i więcej osób. Informacje prezentowane co miesiąc dotyczą produkcji wyrobów gotowych przeznaczonych na sprzedaż, jak również do dalszego przerobu wewnątrz przedsiębiorstwa, wytwarzanych z surowca własnego i powierzonego.
Czytaj dalej
23
wrz

Sytuacja makroekonomiczna w Polsce na tle procesów w gospodarce światowej w 2021 r.

Zjawiska makroekonomiczne i wybrane zagadnienia społeczne w Polsce w kontekście procesów zachodzących w gospodarce światowej, w tym w krajach Unii Europejskiej: sytuacja makroekonomiczna, rynki pracy, sektor finansów publicznych, rynki finansowe. Przebieg procesów makroekonomicznych w roku 2021, ale czasem i w dłuższym horyzoncie czasowym. Wzrost gospodarczy na świecie, w krajach Unii Europejskiej i w Polsce, sytuacja na rynku pracy na świecie, w UE i w Polsce, finanse publiczne na świecie i w Polsce, sytuacja na globalnych rynkach finansowych oraz rynkach finansowych w Polsce. Wpływ COVID-19 na gospodarkę. Niniejsze opracowanie zawiera wyniki prac, które mają charakter eksperymentalny i nie stanowią oficjalnych danych statystycznych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.
Czytaj dalej
23
wrz

Biuletyn Statystyczny Nr 8/2022

Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów danych - miesięcznych, kwartalnych i rocznych - z zakresu m.in. rachunków narodowych, demografii, rynku pracy i wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, podstawowych obszarów gospodarki narodowej (rolnictwo, przemysł, budownictwo, rynek wewnętrzny, transport) i handlu zagranicznego, a także podaży pieniądza, finansów publicznych, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych oraz nakładów inwestycyjnych.
Czytaj dalej
23
wrz

Informacja o wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 na poziomie województw, powiatów i gmin

Niniejsze opracowanie stanowi prezentację ostatecznych wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) w zakresie liczby ludności według płci i wieku, liczby budynków i mieszkań (zamieszkanych i niezamieszkanych) na poziomie gmin.
Czytaj dalej
23
wrz

Bezrobotni zarejestrowani i stopa bezrobocia. Stan w końcu sierpnia 2022 r.

Informacja o liczbie bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopa bezrobocia według makroregionu, regionu i podregionu według stanu w końcu sierpnia 2022 r.
Czytaj dalej
23
wrz

Artykuł pracowników GUS wyróżniony na międzynarodowej konferencji CIRET w Stambule

13-17 września 2022 r. odbyła się w Stambule 36 Międzynarodowa Konferencja Centrum Międzynarodowych Badań Tendencji Gospodarczych (CIRET) współorganizowana przez Ośrodek Badań Koniunktury Federacyjnej Wyższej Szkoły Technicznej w Zurychu, ONZ (Statistics Division) i Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marmara w Stambule.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

23
wrz

Biuletyn statystyczny Szczecina 02 kwartał 2022

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą miasta Szczecina m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, finansów przedsiębiorstw, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
23
wrz

Budżety gospodarstw domowych w województwie mazowieckim w 2021 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

W 2021 r. pomimo nadal trwających ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 odnotowano poprawę sytuacji materialnej gospodarstw domowych. Zarówno dochody, jak i wydatki były wyższe w porównaniu z rokiem poprzednim. Odnotowano spadek spożycia większości podstawowych artykułów żywnościowych. Subiektywna ocena sytuacji materialnej gospodarstw uległa dalszej poprawie.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter