Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badanie pilotażowe Sourcing krajowy i międzynarodowy przedsiębiorstwa

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

W ostatnich latach obserwuje się nasilenie procesów przenoszenia poszczególnych etapów łańcucha wartości przedsiębiorstw do wyspecjalizowanych firm krajowych lub zagranicznych, w których dana faza produkcji może być prowadzona przy konkurencyjnym poziomie kosztów i z jednoczesnym dostępem do niezbędnych materiałów i technologii. Prowadzi to do powstawania oraz rozwoju globalnych łańcuchów wartości, w których uczestnikami coraz częściej są również polskie przedsiębiorstwa.

Wychodząc naprzeciw krajowym oraz międzynarodowym oczekiwaniom w zakresie opracowywania danych opisujących organizację oraz zachowanie przedsiębiorstw w dobie globalizacji, Główny Urząd Statystyczny podjął prace w zakresie pomiaru zjawiska globalnych łańcuchów wartości. Jednym z etapów tych prac jest realizacja badania pilotażowego „Sourcing krajowy i międzynarodowy przedsiębiorstwa”.

 

Do góry

Newsletter