Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wskaźnik ukończenia edukacji 2008-2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
14.08.2019

Definicje pojęć:

Wskaźnik ukończenia edukacji określa liczbę absolwentów na danym poziomie kształcenia (niezależnie od wieku dla wskaźnika brutto lub w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie dla wskaźnika netto) podzieloną przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.


Wyjaśnienia metodologiczne:

Wskaźnik ukończenia szkoły netto – całkowita liczba absolwentów w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie edukacji podzielona przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.

Wskaźnika ukończenia szkoły brutto – całkowita liczba absolwentów (niezależnie od wieku) na danym poziomie kształcenia podzielona przez ludność w typowym wieku ukończenia edukacji na określonym poziomie.

Okres obserwacji dotyczy roku szkolnego.

Ze względu na przeprowadzoną reformę systemu edukacji w przypadku szkół podstawowych za lata szkolne (2017/2018 oraz 2016/2017) występują braki danych (brak absolwentów dla tych roczników).


Źródło danych: SIO (System Informacji Oświatowej), Ministerstwo Edukacji Narodowej


Do góry

Newsletter