Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

O czasopiśmie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Indeks 381306

PL ISSN 0043-518X

e-ISSN 2543-8476

Miesięcznik „Wiadomości Statystyczne. The Polish Statistician” („WS”) kierowany jest do osób zainteresowanych rozwojem myśli statystycznej i praktyki statystycznej w systemie informacyjnym kraju, a zwłaszcza do środowiska naukowego statystyków i ekonomistów, nauczycieli, studentów, pracowników statystyki publicznej oraz instytucji społecznych.

„WS” — wydawane od 1956 r. — kontynuują tradycję czasopisma „Kwartalnik Statystyczny”, publikowanego w latach 20. i 30. ub. wieku.

Przed II wojną światową (X 1923—VIII 1939) oraz w latach powojennych (VIII 1945—XI 1951) GUS wydawał również periodyk pod tytułem „Wiadomości Statystyczne”, miał on jednak odmienny charakter – przedstawiał informacje liczbowe o stanie i rozwoju społeczno-gospodarczym kraju, nie należy zatem utożsamiać go z obecnie wydawanym czasopismem.

Od 2007 r. „WS” znajdują się na liście polskich punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgodnie z komunikatem MNiSW z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów miesięcznik otrzymał 20 punktów.

Wszystkie wydania „WS” od 1965 r. włącznie są dostępne w zbiorach cyfrowych Centralnej Biblioteki Statystycznej http://cbs.stat.gov.pl.

Miesięcznik jest indeksowany w następujących bazach czasopism naukowych: POL-index, CEJSH, BazEkon i AGRO.

Do góry

Newsletter