Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

O czasopiśmie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Indeks 381306

PL ISSN 0043-518X

 e-ISSN 2543-8476

Miesięcznik „Wiadomości Statystyczne. The Polish Statistician” kierowany jest do osób zainteresowanych rozwojem myśli statystycznej i praktyki statystycznej w systemie informacyjnym kraju, a zwłaszcza do środowiska naukowego statystyków i ekonomistów, nauczycieli, studentów, pracowników statystyki publicznej oraz instytucji społecznych.

„Wiadomości Statystyczne” — wydawane od 1956 r. — kontynuują tradycję czasopisma „Kwartalnik Statystyczny”, publikowanego w latach 20. i 30. ub. wieku.

Przed II wojną światową (X 1923—VIII 1939) oraz w latach powojennych (VIII 1945—XI 1951) GUS wydawał również periodyk pod tytułem „Wiadomości Statystyczne”, miał on jednak odmienny charakter – przedstawiał informacje liczbowe o stanie i rozwoju społeczno-gospodarczym kraju, nie należy zatem utożsamiać go z obecnie wydawanym czasopismem.

Od 2007 r. „Wiadomości Statystyczne” znajdują się na liście polskich punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgodnie z komunikatem MNiSW z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych wraz z liczbą punktów przyznawanych za publikację w tych czasopismach miesięcznik „Wiadomości Statystyczne” otrzymał 12 punktów.

Miesięcznik jest indeksowany w następujących bazach czasopism naukowych: POL-index, CEJSH (Central European Journal of Social Sciences and Humanities), BazEkon i AGRO.

Do góry

Newsletter