Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Uwaga na fałszywe maile zawierające złośliwe oprogramowanie! Oszuści podszywają się pod Główny Urząd Statystyczny

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.02.2023

Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed oszustami internetowymi podszywającymi się pod GUS. Oszuści rozsyłają wiadomości elektroniczne o tytule „Obowiązek sprawozdawczy P-01” zawierające niebezpieczny załącznik, którego otworzenie powoduje zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem typu „malware”.


Niebezpieczne wiadomości prezentowały się jako wysłane z adresu: , w rzeczywistości wysyłane były spoza serwerów statystyki publicznej. Nadawca, podający się za Główny Urząd Statystyczny, informuje, że firma-adresat została objęta obowiązkiem sprawozdawczym: Sprawozdanie o produkcji (P-01), a w załączniku maila znajduje się „elektroniczny formularz zgłoszenia”. Główny Urząd Statystyczny nigdy nie wysyła załączników z adresu .  

W przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości mailowej, prosimy nie otwierać załączników.


Jednocześnie informujemy, że mają Państwo możliwość weryfikacji swojego obowiązku sprawozdawczego na Portalu Sprawozdawczym pod adresem : https://raport.stat.gov.pl/gus.ps/login/login.pa

W razie problemów z logowaniem do Portalu Sprawozdawczego, prosimy o kontakt z Infolinią – 22 279 99 99 wew. 2.

Do góry

Newsletter