Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

25
maj

Biuletyn Statystyczny Nr 4/2018

Podstawowe dane i wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą kraju, prezentowane w postaci szeregów czasowych.
Czytaj dalej
25
maj

Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju w kwietniu 2018 r.

Krótkookresowa analiza zjawisk i procesów zachodzących w gospodarce narodowej. Obejmuje miesięczne, kwartalne i roczne informacje z zakresu m.in. rynku pracy i wynagrodzeń, cen, produkcji w przemyśle i budownictwie, rynku wewnętrznego i handlu zagranicznego
Czytaj dalej
25
maj

Informacja o rynku pracy w pierwszym kwartale 2018 roku

Ludność aktywna zawodowo stanowiła w I kwartale 2018 roku 56,0% ludności w wieku 15 lat i więcej. W porównaniu do IV, jak i I kwartału 2017 roku wskaźnik ten obniżył się o 0,2 p. proc.
Czytaj dalej
25
maj

Bezrobotni zarejestrowani i stopa bezrobocia. Stan w końcu kwietnia 2018 r.

Informacja o liczbie bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopa bezrobocia według makroregionu, regionu i podregionu według stanu w końcu kwietnia 2018 r.
Czytaj dalej
25
maj

Obwieszczenie w sprawie wskaźnika cen dóbr inwestycyjnych za I kwartał 2018 roku

Wskaźnik cen dóbr inwestycyjnych za I kwartał 2018 r. w stosunku do IV kwartału 2017 r. wyniósł 100,1 (wzrost cen o 0,1 %).
Czytaj dalej
25
maj

Produkcja ważniejszych wyrobów przemysłowych w kwietniu 2018 roku

Ilość produkcji wybranych wyrobów przemysłowych wytwarzanych przez jednostki, w których liczba pracujących wynosi 50 osób i więcej. Informacje dotyczą produkcji wyrobów gotowych przeznaczonych na sprzedaż, jak również do dalszego przerobu wewnątrz przedsiębiorstwa, wytwarzanych z surowca własnego i powierzonego.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

25
maj
25
maj

Turystyka w województwie opolskim w 2017 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie przedstawia wyniki badania o wykorzystaniu obiektu noclegowego turystyki w województwie opolskim w 2017 r. Badaniem objęte były turystyczne obiekty noclegowe posiadające 10 i więcej miejsc noclegowych. Liczba turystów korzystających z noclegów w tych obiektach w 2017 r. wyniosła 421,9 tys. i wzrosła o 3,2% w porównaniu z ub. rokiem. Odnotowano wyższy stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych oraz stopień wykorzystania pokoi w obiektach hotelowych w skali roku.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

Brak publikacji.
Do góry

Newsletter