Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

19
maj

Ceny produktów rolnych w kwietniu 2017 roku

Na rynku rolnym w kwietniu 2017 r., w skupie i na targowiskach w skali miesiąca, jak i w skali roku wzrosły ceny większości podstawowych produktów rolnych.
Czytaj dalej
19
maj

Budownictwo mieszkaniowe - kwiecień 2017

W okresie czterech miesięcy 2017 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym i liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Czytaj dalej
19
maj

Dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w kwietniu 2017 roku

W kwietniu br. produkcja sprzedana przemysłu była niższa o 0,6% w porównaniu z kwietniem ub. roku, natomiast w produkcji budowlano-montażowej odnotowano wzrost o 4,3%. W okresie styczeń - kwiecień br. produkcja sprzedana przemysłu była o 5,4% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 4,0%, natomiast produkcja budowlano-montażowa była o 2,3% wyższa niż przed rokiem, kiedy notowano spadek o 13,1%.
Czytaj dalej
19
maj

Wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2017 roku

Według wstępnych danych w kwietniu 2017 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu były wyższe o 4,3% w porównaniu z kwietniem 2016 r. Wzrost cen odnotowano również w produkcji budowlano-montażowej - o 0,4%.
Czytaj dalej
19
maj

Pogłowie świń według stanu w marcu 2017 r.

Według wstępnych danych pogłowie świń w marcu 2017 r. liczyło 11261,9 tys. sztuk, wykazując w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrost o 7,6%. Zwiększyła się liczebność pogłowia prawie wszystkich grup struktury stada, najbardziej trzody chlewnej na rzeź o wadze 50 kg i więcej o 11,6%, warchlaków o 10,2% a populacja loch o 6,3%. Nieznaczny spadek pogłowia wystąpił tylko w pogłowiu prosiąt o 0,9% .
Czytaj dalej
19
maj

Dynamika sprzedaży detalicznej w kwietniu 2017 r.

W kwietniu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 6,7% (wobec wzrostu o 7,9% przed miesiącem oraz o 5,5% w kwietniu 2016 r.).
Czytaj dalej
19
maj

Komunikat w sprawie zmian cen produkcji budowlano-montażowej w I kwartale 2017 roku

Ceny produkcji budowlano-montażowej w I kwartale 2017 r. w stosunku do IV kwartału 2016 r. pozostały na niezmienionym poziomie (wskaźnik cen wyniósł 100,0).
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podlaskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

W publikacji zaprezentowano informacje charakteryzujące sytuację demograficzną, rynek pracy, wynagrodzenia, świadczenia społeczne, ceny oraz stan gospodarki województwa podlaskiego w 2016 r.
Czytaj dalej
19
maj

Turystyka w województwie podlaskim w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Białymstoku

19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa pomorskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Gdańsku

Opracowanie składa się przede wszystkim z komentarzy analitycznych ilustrowanych graficznie za pomocą map i wykresów przedstawiających tendencje na przestrzeni kilku lat. Opatrzono je tablicami przekrojowymi obrazującymi poziom zjawiska w kraju i województwie oraz szczegółowymi dla województwa. Opis niezbędnych definicji wskaźników i pojęć stosowanych w analizie i tablicach statystycznych znajduje się w uwagach ogólnych. Podstawowe wyjaśnienia metodyczne znajdują się również w tekście analitycznym. Zakres tematyczny obejmuje najważniejsze działy statystyki publicznej, m.in. ludność, rynek pracy, wynagrodzenia, ceny, rolnictwo, przemysł, budownictwo, wyniki finansowe przedsiębiorstw i nakłady inwestycyjne.
Czytaj dalej
19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Katowicach

Opracowanie prezentuje analizę zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego województwa śląskiego w zakresie m.in.: demografii, rynku pracy, wynagrodzeń, świadczeń społecznych, cen, przemysłu, budownictwa, rolnictwa, rynku wewnętrznego, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych. Każdy z 14 rozdziałów tematycznych zawiera zwięzły komentarz analityczny wzbogacony tabelaryczną i graficzną formą prezentacji danych w poszerzonej retrospekcji czasowej 2010-2016. Poszczególne kategorie przedstawiono w ujęciu dynamicznym, a także w relacji do kraju. Dla pełniejszego zobrazowania zróżnicowania terytorialnego, wybrane dane prezentowane są również dla podregionów i powiatów. Dodatkowo przedstawiono województwo śląskie na tle kraju i pozostałych województw. Całość opracowania poprzedzają uwagi ogólne oraz opis podstawowych tendencji zachodzących w poszczególnych dziedzinach społecznych i gospodarczych. Aneks do Raportu stanowią tablice przeglądowe prezentujące wybrane dane o województwie śląskim w latach 2005 i 2010-2016 oraz wybrane dane według miesięcy 2015 i 2016 roku.
Czytaj dalej
19
maj
19
maj

Turystyka w województwie warmińsko-mazurskim w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Turystyka w województwie warmińsko-mazurskim w 2016 r.
Czytaj dalej
19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Olsztynie

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa warmińsko-mazurskiego w 2016 r.
Czytaj dalej
19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Opolu

Opracowanie stanowi źródło informacji na temat sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego, z uwzględnieniem zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju regionu, m.in.: procesy demograficzne, tendencje obserwowane na rynku pracy, w obszarze zjawisk inflacyjnych, w podstawowych działach gospodarki narodowej (przemysł, budownictwo, rolnictwo, budownictwo mieszkaniowe) oraz informacje z zakresu wynagrodzeń, emerytur i rent, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych i nakładów inwestycyjnych.
Czytaj dalej
19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa zachodniopomorskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Szczecinie

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa zachodniopomorskiego" zawiera obszerny zestaw aktualnych informacji statystycznych charakteryzujących zjawiska istotne z punktu widzenia rozwoju regionu. W publikacji znalazły się także wybrane informacje zaprezentowane w ujęciu ogólnopolskim oraz odnoszące się do innych województw, co pozwala na określenie pozycji naszego regionu na tle pozostałych. Opracowanie składa się z części analitycznej, ilustrowanej graficznie za pomocą map i wykresów przedstawiających tendencje na przestrzeni wielu lat oraz części tabelarycznej, w której zamieszczono podstawowe dane statystyczne.
Czytaj dalej
19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Warszawie

Niniejsze opracowanie składa się z części analitycznej i tabelarycznej, które zawierają zestaw informacji charakteryzujących takie aspekty życia społeczno-gospodarczego regionu, jak: stan i struktura ludności, rynek pracy, wynagrodzenia, emerytury i renty, ceny, rolnictwo, produkcja sprzedana przemysłu i budownictwa, budownictwo mieszkaniowe, rynek wewnętrzny, wyniki finansowe i nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw. W tekście analitycznym, oprócz tablic i wykresów, znajdują się podstawowe wyjaśnienia metodyczne.
Czytaj dalej
19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa lubuskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa lubuskiego w 2016 r.
Czytaj dalej
19
maj
19
maj

Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego w 2016 r.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu

Procesy zachodzące w gospodarce narodowej na terenie województwa, z uwzględnieniem zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego regionu, m.in. procesy demografi czne, tendencje obserwowane na rynku pracy, w obszarze zjawisk infl acyjnych, wynagrodzeń, w podstawowych działach gospodarki narodowej (przemysł, budownictwo, rolnictwo, wybrane usługi), podmioty gospodarcze, wyniki fi nansowe przedsiębiorstw niefi nansowych, nakłady, bezpieczeństwo publiczne.
Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

19
maj

Zatrudnienie, wydajność i przepracowany czas pracy w górnictwie węgla kamiennego w Polsce - marzec 2017 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowywanie sporządzane jest na podstawie formularza statystycznego G - 09.6 – sprawozdanie o zatrudnieniu, wydajności i przepracowanym czasie pracy w górnictwie węgla kamiennego. Prezentuje dane dotyczące polityki zatrudnieniowej realizowanej w sektorze i jej wpływ na wyniki produkcyjne. W raporcie przedstawiane są również dane dotyczące przepracowanego czasu, nakładów na wynagrodzenia, jak też poziomu i struktury przeciętnego zatrudnienia i poziom przeciętnego wynagrodzenia. Publikacja dostępna wyłącznie w formie papierowej.
19
maj

Wyniki techniczno-ekonomiczne działalności oraz inwestycje w górnictwie węgla kamiennego w Polsce - marzec 2017 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowywanie realizowane jest na podstawie formularzy statystycznych: G - 09.5 – sprawozdanie o przychodach, koszach i wynikach z działalności górnictwa węgla kamiennego, G - 09.7 – sprawozdanie o inwestycjach w górnictwie węgla kamiennego, G - 09.8 – sprawozdanie o płatnościach publiczno- i cywilnoprawnych realizowanych przez górnictwo węgla kamiennego oraz o strukturze zobowiązań i należności górnictwa węgla kamiennego. Publikacja dostępna wyłącznie w formie papierowej.
19
maj

Import i przywóz (nabycie wewnątrzunijne) na obszar Polski - marzec 2017 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowywanie sporządzane jest na podstawie formularza statystycznego G - 09.4 – Import i przywóz (nabycie wewnątrzunijne) na obszar Polski. W raporcie w syntetyczny sposób przedstawiane są dane dotyczące cen oraz parametrów jakościowych węgla kamiennego importowanego/nabywanego wewnątrzunijnie na polski obszar celny. Publikacja dostępna wyłącznie w formie papierowej.
19
maj

Sprawozdanie o mechanicznej przeróbce węgla oraz produkcji węgla kamiennego (...) w Polsce - marzec 2017 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Sprawozdanie jest opracowywane na podstawie formularza statystycznego G - 09.2 – sprawozdanie o mechanicznej przeróbce węgla. Prezentuje efekty procesu wzbogacania urobku węglowego (w układzie miesięcznym) zagregowane do poziomu sektora górnictwa węgla kamiennego. Publikacja dostępna wyłącznie w formie papierowej.
19
maj

Podstawowe informacje o rynku oraz sektorze węgla brunatnego w Polsce - marzec 2017 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowywanie sporządzane jest na podstawie formularza statystycznego G-09.3 – sprawozdanie o wydobyciu i obrocie węglem brunatnym. Zawiera w formie tabelarycznej podstawowe informacje o wielkości produkcji, sprzedaży i kaloryczności wyprodukowanego i sprzedanego węgla brunatnego w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku. Publikacja dostępna wyłącznie w formie papierowej.
19
maj

Sprawozdanie o obrocie węglem kamiennym oraz ceny i kierunki zbytu węgla kamiennego - marzec 2017 r.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Katowicach

Opracowywanie jest sporządzane na podstawie formularza statystycznego G - 09.1 – sprawozdanie o obrocie węglem kamiennym. Zawiera w formie opisowej i tabelarycznej podstawowe informacje o wielkości produkcji i sprzedaży węgla kamiennego w okresie sprawozdawczym i narastająco od początku roku w porównaniu do analogicznych okresów roku ubiegłego na poziomie sektora. Prezentuje wysokość cen zbytu węgla kamiennego do poszczególnych odbiorców w porównywalnych okresach. Publikacja dostępna wyłącznie w formie papierowej.
Do góry

Newsletter