Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacje GUS

19
sty

Rocznik Statystyczny Województw 2017

Szeroki zestaw danych statystycznych charakteryzujących sytuację społeczno-gospodarczą Polski w ujęciu przestrzennym. Informacje o województwach oraz wybrane dane powiatach i podregionach wg nomenklatury NTS umożliwiające porównania i analizy regionalnego zróżnicowania zjawisk. Materiał statystyczny wzbogacony zestawem map i wykresów.
Czytaj dalej
19
sty

Niefinansowe rachunki kwartalne wg sektorów instytucjonalnych za okres od I kwartału 2010 r. do III kwartału 2017 r.

Niefinansowe rachunki kwartalne wg sektorów instytucjonalnych za okres od I kwartału 2010 r. do III kwartału 2017 r.
Czytaj dalej
19
sty

Koniunktura konsumencka. Styczeń 2018 roku

Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, był wyższy o 4,1 p. proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował się na poziomie 6,2. W porównaniu do stycznia 2017 r. obecna wartość BWUK jest wyższa o 7,4 p. proc.
Czytaj dalej
19
sty

Ceny produktów rolnych w grudniu 2017 roku

Na rynku produktów rolnych w grudniu 2017 r., w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu większości produktów (niższe były jedynie ceny żywca wieprzowego). Na targowiskach natomiast odnotowano wzrost cen zbóż, obniżyły się ceny żywca rzeźnego. W skali roku na obu rynkach wzrosły ceny większości zbóż.
Czytaj dalej
19
sty

Dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w grudniu 2017 roku

W grudniu 2017 r. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z grudniem 2016 r., a produkcja budowlano-montażowa – o 12,7%.
Czytaj dalej
19
sty

Wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej w grudniu 2017 roku

Według wstępnych danych w grudniu 2017 r. ceny produkcji sprzedanej przemysłu były wyższe o 0,3% w porównaniu z grudniem 2016 r. Wzrost cen odnotowano również w produkcji budowlano-montażowej - o 1,4%.
Czytaj dalej
19
sty

Dynamika sprzedaży detalicznej w grudniu 2017 r.

W grudniu 2017 r. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej1 w cenach stałych w skali roku o 5,2% (wobec wzrostu o 8,8% przed miesiącem oraz o 6,1% w grudniu 2016 r.). W porównaniu z poprzednim miesiącem miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 16,6%. W okresie styczeń-grudzień 2017 r. sprzedaż była o 7,3% wyższa niż przed rokiem.
Czytaj dalej

Publikacje urzędów statystycznych

19
sty

Dzień babci - Dzień dziadka

Urząd Statystyczny w Lublinie

Czytaj dalej
19
sty

Dzień Babci i Dziadka

Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Czytaj dalej

Publikacje jednostek spoza służb statystyki publicznej

19
sty

Stan zakaźnych chorób zwierzęcych - grudzień 2017

Główny Inspektorat Weterynarii

Wykaz chorób zakaźnych zwierząt podlegających obowiązkowi zwalczania, które stwierdzono na terytorium Polski w danym miesiącu; wykaz chorób zakaźnych zwierząt nigdy nie notowanych na terytorium Polski; wykaz chorób zakaźnych zwierząt stwierdzonych w poprzednich latach.
Czytaj dalej
19
sty

Roczne rachunki finansowe według sektorów instytucjonalnych - tablice wynikowe

Narodowy Bank Polski

Roczne rachunki finansowe prezentują aktywa finansowe i zobowiązania poszczególnych grup podmiotów krajowych, ujętych w sektory i podsektory instytucjonalne oraz sektora zagranica w podziale według rodzajów operacji finansowych reprezentowanych przez instrumenty
Czytaj dalej
19
sty

Kwartalne rachunki finansowe według sektorów instytucjonalnych

Narodowy Bank Polski

Kwartalne rachunki finansowe prezentują aktywa finansowe i zobowiązania poszczególnych grup podmiotów krajowych, ujętych w sektory i podsektory instytucjonalne oraz sektora zagranica w podziale według rodzajów operacji finansowych reprezentowanych przez instrumenty finansowe.
Czytaj dalej
Do góry

Newsletter