Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

PKB - wyjaśnienie

05.12.2014
W związku z pojawieniem się w niektórych doniesieniach medialnych opinii podważających wiarygodność wyników badań statystycznych, prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny.
Czytaj dalej

Wyjaśnienie dotyczące liczby mieszkańców Polski

28.10.2014
Główny Urząd Statystyczny prowadząc badania statystyczne ludności Polski stosuje się do międzynarodowych zasad i metodologii ustalanych w systemie ONZ i uzgodnionych z Eurostatem - urzędem statystycznym Unii Europejskiej. Wszystkie informacje statystyczne z zakresu demografii podawane przez Eurostat pochodzą z GUS...
Czytaj dalej

Wyjaśnienie dotyczące składek do ZUS za pierwsze półrocze 2014 r.

20.08.2014
W związku z publikacją na stronie internetowej Polskiego Radia dotyczącą wpływów składek do ZUS za I półrocze 2014 r., uprzejmie wyjaśniamy,
Czytaj dalej

Wyjaśnienie GUS w sprawie liczby ludności zamieszkałej na terenie miasta Muszyny

14.08.2014
W związku z zainteresowaniem mediów sprawą liczby ludności zamieszkałej na terenie miasta Muszyny, zamieszczamy odpowiedź Głównego Urzędu Statystycznego, skierowaną do pana Jana Golby, Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
Czytaj dalej

Kontrowersje wokół liczebności łosi w Polsce

04.07.2014
Komunikat Rzecznika Prasowego Prezesa GUS z 4 lipca 2014 r.
Czytaj dalej

Jak liczony jest wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych?

16.05.2014
Komunikat Rzecznika Prasowego Prezesa GUS z 16 maja 2014 r.
Czytaj dalej
Do góry

Newsletter