Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Komunikaty i oświadczenia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Wyjaśnienie dotyczące jakości statystyk zgonów według przyczyn

18.04.2017
W związku z pojawiającymi się w prasie branżowej artykułami poruszającymi zagadnienie jakości statystyki zgonów zwracam uwagę, że Główny Urząd Statystyczny wielokrotnie podejmował ten temat podczas spotkań z przedstawicielami resortu zdrowia...
Czytaj dalej

PKB - wyjaśnienie

05.12.2014
W związku z pojawieniem się w niektórych doniesieniach medialnych opinii podważających wiarygodność wyników badań statystycznych, prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny.
Czytaj dalej

Wyjaśnienie dotyczące liczby mieszkańców Polski

28.10.2014
Główny Urząd Statystyczny prowadząc badania statystyczne ludności Polski stosuje się do międzynarodowych zasad i metodologii ustalanych w systemie ONZ i uzgodnionych z Eurostatem - urzędem statystycznym Unii Europejskiej. Wszystkie informacje statystyczne z zakresu demografii podawane przez Eurostat pochodzą z GUS...
Czytaj dalej

Wyjaśnienie GUS w sprawie liczby ludności zamieszkałej na terenie miasta Muszyny

14.08.2014
W związku z zainteresowaniem mediów sprawą liczby ludności zamieszkałej na terenie miasta Muszyny, zamieszczamy odpowiedź Głównego Urzędu Statystycznego, skierowaną do pana Jana Golby, Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.
Czytaj dalej

Jak liczony jest wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych?

16.05.2014
Komunikat Rzecznika Prasowego Prezesa GUS z 16 maja 2014 r.
Czytaj dalej
Do góry

Newsletter