Zapraszamy Państwa na dwa spotkania pn. Jak korzystać z danych statystycznych, nie wychodząc z domu organizowane w Głównym Urzędzie Statystycznym w dniach 18 i 19 maja 2017 r.

Podczas Państwa wizyty przedstawimy i omówimy wybrane produkty oraz narzędzia pomagające Polakom w korzystaniu z zasobów statystyki publicznej, a które zostały stworzone przy wsparciu środków z Unii Europejskiej:
 

  • Bank Danych Lokalnych - to największy w Polsce uporządkowany zbiór informacji o sytuacji społecznej, gospodarczej i demograficznej oraz stanie środowiska. Opisuje jednostki różnych szczebli podziału terytorialnego: kraj, województwa, powiaty, gminy, miejscowości statystyczne, a także regiony i podregiony;
     
  • Portal Geostatystyczny - to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane do kartograficznej prezentacji danych statystycznych pozyskanych ze spisów powszechnych. Użytkownicy portalu mają możliwość ustawienia własnych parametrów wizualizacji zjawiska tematycznego, a dodatkowo, uzyskują dostęp do podstawowych narzędzi służących m.in. do identyfikacji obiektów, wyszukiwania miejscowości, generowania raportów i danych w postaci tabel oraz wykresów;
     
  • System Monitorowania Rozwoju STRATEG - to system stworzony na potrzeby programowania i monitorowania polityki rozwoju. Zgromadzono w nim wskaźniki wykorzystywane do monitorowania realizacji strategii obowiązujących w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Wraz z bogatym zestawem bazodanowym, STRATEG oferuje funkcjonalne narzędzia ułatwiające analizę zjawisk w formie wykresów i map.


Podczas wizyty w GUS, będą Państwo mogli odwiedzić zmodernizowaną Centralną Bibliotekę Statystyczną, która oferuje wygodny, wirtualny dostęp do katalogów (wraz z możliwością wypożyczenia) oraz bibliotekę cyfrową posiadającą duże zdigitalizowane zasoby historycznych publikacji statystycznych. Doświadczeni pracownicy zaprezentują Państwu wyjątkowe, jedyne w Polsce, egzemplarze wydań starych roczników, atlasów oraz opracowań międzynarodowych.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzenia Głównego Urzędu Statystycznego w dniach 18 i 19 maja 2017 r.

Spotkania rozpoczynają się o godz. 10:00 (sala 730, VII piętro, blok C).

 

Zapisy: e-mail: ; dodatkowe informacje pod numerem telefonu 022 608 31 12.

 

Liczba miejsc jest ograniczona – zapisy będą przyjmowane w kolejności zgłoszeń.